روبن ,باشگاه ,آرین ,بازی ,بازیکن ,رئال ,آرین روبن ,رئال مادرید ,میلیون یورو ,باشگاه چلسی ,عنوان بازیکن ,باشگاه بایرن مونیخ

آرین روبن در تاریخ 23 ژانویه 1984 در شهر بدوم، هلند بدنیا آمد . روبن فوتبال خود را از سنین کودکی آعاز کرد و توانایی های وی در کنترل توپ و تکنیک بالا، او را به یک بازیکن ارزشمند تبدیل کرد، و همین زمینه ای بود تا روبن مورد توجه بسیاری از تیم های باشگاهی قرار بگیرد و در سال 1989 به باشگاه فوتبال شهر خود ، بدوم پیوست و بعد از گذشت 7 سال در سال 1996 به باشگاه گرونینگن که در شمالی شرقی هلند قرار داشت پیوست و توانایی خود را با پای چپ در سمت راست زمین نشان داد.

- باشگاه گرونینگن 1996-2002

آرین روبن با به ثمر رساندن 3 گل در فصل 1999-2000 در باشگاه گرونینگن و بازی های چشمگیر توانست به تیم اول این باشگاه راه پیدا کند، و در فصل 2000-2001 به عنوان بازیکن سال لیگ هلند را بدست آورد.

آرین روبن در 50 بازی 8 گل برای باشگاه گرونینگن هلند به ثمر رساند و با تبدیل شدن به یک ستاره در این باشگاه برای فصل 2002-2003 با قراردادی به ارزش 3.9 میلیون یورو راهی باشگاه فوتبال پی اس وی آیندهوون شد.

- باشگاه پی اس وی آیندهوون 2002-2004

آرین روبن در فصل 2002-2003 در 33 بازی 12 گل به ثمر رساند و به همراه هم تیمی خود، ماتیا کژمان به عنوان بازیکن سال لیگ هلند انتخاب شد. این انتخاب باعث شد تا هواداران آیندهوون به این دو بازیکن لقب بتمن و رابین راه بدهند. (لقب کژمان بتمن بوده و تلفظ روبن هم مانند رابین می باشد). همچنین روبن در این فصل هفدمین جایزه بازیکن با استعداد هلند را بدست آورد.

آرین روبن

با شروع خوب آرین روبن در باشگاه آیندهوون، توجه سران بسیاری از باشگاه های بزرگ اروپایی را به خود جلب کرد ، اولین باشگاهی که به وی پیشنهاد داد باشگاه فوتبال منچستر یونایند انگلیس بود. سرالکس فرگوسن این بازیکن را به انگلیس برد تا با ارائه پیشنهادی به مبلغ 7 میلیون یورو این بازیکن ریز نقش را به خدمات بگیرد، ولی رئیس باشگاه آیندهوون این مبلغ را بسیار پایین دانست و این پیشنهاد را رد کرد و همین امر باعث شد تا رومن آبراموویچ مالک باشگاه چلسی با ارائه پیشنهاد مبلغ 18 میلیون یورو ( 12 میلیون پوند ) به باشگاه پی اس وی آیندهوون این بازیکن را در سال 2004 به لندن بیاورد. روبن که چند ماهی از قرار داد خود در آیندهوون باقی مانده بود در لیگ هلند بسیار ناامید کننده ظاهر شد و از ناحیه همسترینگ دچار مصدومیت شد و ادامه مسابقات را از دست داد. روبن در باشگاه فوتبال آیندهوون بعد از گذشت 2 سال در 56 بازی 17 گل به ثمر رساند.

روبن در آیندهوون درگیری هایی هم داشت . او پس از ابتلا به سرطان و پشت سر گذاشتن آن با موفقیت ، درگیری های شدیدی با گاس هیدینک داشت. هیدینک که رفتار های بچه گانه ی او در هنگام بازی ، تمارض ها و درخواست هایش از داور به ستوه آمده بود، این موضوع را با مدیران باشگاه در میان گذاشت.

- باشگاه چلسی 2004-2007

آرین روبن با پیوستن به باشگاه چلسی در نوامبر 2004 در یک بازی دوستانه پیش فصل مقابل آ اس رم ایتالیا مصدوم شد و هفته های ابتدایی لیگ برتر انگلیس را از دست داد. آرین روبن در این مصدومیت استخوان متاتارس پای راستش شکست و همین امر این بازیکن را به یک چالش بزرگ کشید. این مصدومیت به ناحیه بیضه ها آسیب وارد کرده بود و پزشکان باشگاه چلسی به سرعت تست سرطان بیضه را از آرین روبن گرفتن تا وضعیت این بازیکن مشخص شود و پس از نتایج این تست ها و منفی بودن جواب ها پای راست روبن مورد مداوا قرار گرفت تا برای ادامه بازی های چلسی در لیگ جزیره مشکلی نداشته باشد.

روبن پس از مصدومیت چند روز به ترکیب چلسی بازگشت و در همان ماه نوامبر سال 2004 به عنوان بازیکن ماه لیگ برترانگلیس انتخاب شد تا ثابت کند بازیکن بزرگی است و برای چلسی بسیار مهم است. روبن فصل 2004-2005 را با به ثمر رساندن 7 گل به پایان رساند و خود را به عنوان یکی از نامزد های دریافت جایزه بهترین بازیکن جوان لیگ برتر انگلیس معرفی کرد، اما وین رونی مهاجم منچستر یونایتد این افتخار را کسب کرد.

آرین روبن در فصل 2005-2006 در بازی مقابل بلکبرن بار دیگر دچار مصدومیت شد و بازی های چلسی در لیگ قهرمانان اروپا را از دست داد. روبن با بهبود یافت مصدومیتش برای قهرمانی چلسی در لیگ برتر نقش به سزایی را ایفا کرد و در 26 بازی 6 گل به ثمر رساند.

آرین روبن

پپ رینا دروازبان لیورپول در بازی مقابل چلسی در ورزشگاه استمفورد بریج در دقایق پایانی در یک درگیری با آرین روبن پس از کلمات تحریک کننده با دست خود را به طرف صورت آرین روبن برد و روبن با حرکات نمایش روی چمن افتاد و داور را فریب داد و موجب اخراج رینا از زمین شد. رینا در پایان بازی خطاب به آرین روبن گفت : روبن باید به خاطر این حرکتش که داور را فریب داد جایزه اسکار دریافت کند.
 
همچنین رافائل بنیتز سرمربی پیشین لیورپول در مصاحبه ای به شوخی اعلام کرد: می خواهم به بیمارستان برم و از وضعیت وخیم آرین روین مطلع شوم.

روین با پشت سر گذاشتن فصلی درخشان در سال 2007 مورد توجه سرمربی سابق رئال مادرید برند شوستر قرار گرفت. شوستر که در سال 2007 هدایت رئال مادرید را به عهده گرفته بود خواستار به خدمت گرفتن میشائیل بالاک و آرین روین از چلسی شد. رامون کالدرون رئیس سابق باشگاه رئال مادرید با این دو بازیکن وارد مذاکرات شد تا بتواند دو مهره ارزشمند را به مادرید بیاورد. پس از مذاکرات سران باشگاه رئال مادرید با این دو بازیکن با آرین روبن به توافق رسیدند و شرایط را برای حضور روبن در سنتیاگو برنابئو فراهم کردند.

روبن در پیامی به هواداران رئال مادرید به خبرنگار روزنامه آ اس اسپانیا گفت: نمی دانم این انتقال چه زمانی رخ می دهد ولی این را می دانم که بازی در رئال مادرید برای من یک آرزو بوده و امیدوارم این انتقال هر چه زود تر انجام بگیرد.

رئال مادرید در آگوست سال 2007 میلادی با قراردادی به مبلغ 35 میلیون یورو آرین روبن هلندی را رسما به خدمت گرفت. آرین روبن در مصاحبه ای با وب سایت باشگاه چلسی بیان کرد : برای من ترک لندن بسیار دشوار است زیرا من 3 سال در اینجا به افتخارات بزرگی دست پیدا کردم و با هواداران و بازیکنان رابطه خوبی دارم و برای چلسی و بازیکنانش آروزی موفقیت می کنم.

- باشگاه رئال مادرید 2007-2009

آرین روبن در 22 آگوست 2007 میلادی با عقد قراردادی 5 ساله به مبلغ 35 میلیون یورو (24 میلیون پوند) به رئال مادرید پیوست. آرین روین اولین بازی خود را برای رئال مادرید در تاریخ 18 سپتامبر در چارچوب رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا مقابل وردربرمن انجام داد، روبن در این دیدار در ابتدا از روی نیمکت بازی را دنبال می کرد و در نیمه دوم به عنوان بازیکن تعویضی به جای رائول به بازی آمد. همچنین روبن اولین گل خود را در 10 فوریه 2008 در بازی مقابل وایادولید به ثمر رساند، رئال مادرید در این بازی با پیروزی 7-0 وایادولید را شکست داد.

روبن به سرعت در ترکیب رئال جا گرفت و در پست بال راست به خدمت گرفته شد و با سرعت خیره کننده خود تبدیل به یک مهره کلیدی برای رئال تبدیل شد. آرین روبن در بازی الکلاسیکو سال 2008 در جایی که رئال مادرید موفق به پیروزی 4 بر 1 در ورزشگاه سنتیاگو برنابئو مقابل بارسلونا شد نقش مهی را ایفا کرد و گل دوم تیمش را به ثمر رساند.

آرین روبن

آرین روین در فصل 2008-2009 با انجام 35 بازی 8 گل برای رئال مادرید به ثمر رساند. با برکناری رامون کالدرون از رئیاست باشگاه رئال مادرید و به کار آمد فلورنتینو پرز، و پیشنهاد هایی برای جذب کاکا و کریستیانو رونالدو توسط پرز، آرین روبن موقعیت خود را در خطر دید و با پیشنهاد هایی از باشگاه های بزرگی روبرو شد در این میان باشگاه بایرن مونیخ با ارائه مبلغ 25 میلیون یورو خواهان به خدمت گرفت آرین روبن شد، و پس از انجام مذاکرات با این بازیکن روبن راهی مونیخ شد.

روبن در مصاحبه ای ادعا کرد: من مجبور به ترک رئال شدم، می خواستم در اینجا بمانم ولی باشگاه قصد فروش مرا داشت.

- باشگاه بایرن مونیخ 2009-؟

آرین روبن در 28 آگوست 2009 میلادی با مبلغ 25 میلیون یورو به باشگاه بایرن مونیخ پیوست و شماره 10 روی ماکای هم وطن خودش را بر تن کرد. روبن اولین بازی خودش در این باشگاه به عنوان بازیکن جایگزین در مقابل ولفسبورگ انجام داد و با ورودش در نیمه دوم بازی، دو گل برای تیمش به ثمر رساند.

آرین روبن

ادامه مطلب
منبع اصلی مطلب : فوتبال
برچسب ها : روبن ,باشگاه ,آرین ,بازی ,بازیکن ,رئال ,آرین روبن ,رئال مادرید ,میلیون یورو ,باشگاه چلسی ,عنوان بازیکن ,باشگاه بایرن مونیخ
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

درسایت : ارین روبن